Važiuoklės remontas

Kas atlieka Jūsų automobilio važiuoklės remontą? Patys? vaziuokles remontasAutorizuoti servisai? Viskas priklauso nuo automobilio sudėtingumo, finansinės padėties ir automobilių remonto įgudžių. Deja vis sudėtingiau remontuoti automobilius patiems. Nauji automobiliai gaminami taip, kad jie vis mažiau patvarūs, vis sudėtingesni, o dalys vis brangesnės. Viską gadina ir sudėtingos elektroninės sistemos. Jei stabdžių kaladėlių pakeitimas seniau didelių problemų nesukeldavo tai dabar tai tikrai nėra labai paprasta. Stabdžių suportas  atsipalaiduoja tik programiškai prie automobilio pajungus diagnostikos laidą. O ir važiuoklės daromos nepatvarios ir sudėtingai renkamos. Lietuvos keliams važiuoklės dalys pagamintos iš aliumo visiškai netinka, nors užsieniečiai jas labai mėgsta. Kadangi jų kelių būklė nepalyginamai geresnė nei mūsų tai suprantama. Bet kai toks aliuminis žvėriukas papuola į Lietuvos žvyrkelius jis pradžiai išsigąasta, ovėliau tiesiog byra… Ir prašosi nuolatinio dalių keitimo.

Prie to, kad važiuoklės remontas būtų atliekamas servisuose, o ne namuose stipriai prisideda ir automobilių dalių prekeiviai. Didmeninės ir mažmeninės automobilių dalių kainos skiriasi net kartais. Dėl to sudaroma iliuzija, kad servisų paslaugos ir įkainiai už važiuoklės remontą yra nedideli – neva, daug kainuoja dalys. Bet dalys daug kainuoja mums, paprastiems žmogeliams. O kai dalis perka pats autoserviso savininkas tai už jas moka žymia mažiau, o mums pasako žinoma didelę kainą. Dar blogiau, kad pirkdami dalis negalime būti tikri ką perkame. Automobilių dalių prekių ženklai kopijuojami ne rečiau nei žinomi kvepalai, drabužiai ir pan. Dėl to pirkti pigias dalis automobilių turguje taip pat nėra pats gudriausias pasirinkimas.

O ką kalbėti apie BMW automobilius kurie automatiškai užsiblokuoja, kai kompiuteris rodo tris klaidas? Nesvarbu, kad tiesiog reikia prijungti kompiuterį ir klaidas ištrinti. Visuomenė darosi itin vartotojiška ir tai skatinama. Stengiamasi, kad kuo greičiau reiktų vieną daiktą keisti nauju. Yra sukurta net speciali daiktų sendinimo technologija, plačiai naudojama buitinės technikos gamyboje. Pavyzdžiui šaldytuvas pagaminamas, kad gerai veiktų, o tada tam tikri jo mazgai pasendinami. T.y. pasistengiama, kad šaldytuvas būtų naujas, veiktų kaip naujas, bet pasibaigus garantiniam laikotarpiui sugestų. Automobilių važiuoklės remontas darosi vis mistiškesnis, bet kalbant apie Lietuvos viešajį transportą… Kuris yra graudus… Turime vairuoti savo automobilius. O kadangi atlyginimai Lietuvoje taip pat graudūs, lieka tik galimybė pirkti neaiškius naudotus automobilius parvežtus iš užsienio ir tada vargti su jų važiuoklės remontu. Ir to nepakeisime. Nebent emigruosime.